Rozvoz krásných kytic růží po celé ČR  Přejít do obchodu →

Jak usušit růže

Jak usušit růžeRůže jsou nejoblíbenější květinou vůbec a také jedny z nejkrásnějších. Jak si ale vytvořit z čerstvých květin nějakou vydařenou dekoraci do bytů?  Růže se dají zakoupit již také usušené, ale pokud jsme dostaly nějaký hezký voňavý dárek v podobě čerstvých růží nebo alespoň jednoho květu (online můžete komukoli nechat zaslat kytici třeba zde), můžeme snadno díky vysušení dostat zajímavou dekoraci.

Nejprve je nutné najít nějaké přiměřeně větrané místo v bytě, kde růže umístíme. Díky tomu, že zde bude lehce proudit vzduch tak se minimalizuje riziko vzniku plísně na sušených květinách a sušení tím bude také rychlejší.

Růže necháme rozkvést do plného rozkvětu, uzavřené růže po vysušení trochu ztratí svůj půvab.

Sušení růžíIdeální místo na sušení je někde kde je tma. Při procesu sušení není dobré dávat květiny na přímé sluneční světlo.

Nejpoužívanější metoda sušení růží

Nejpoužívanější metodou sušení je to, když růže jednotlivě pověsíme na provázek květem dolů. V této poloze uschnou nejsnadněji.

Růže sušíme samostatně protože při sušení celého svazku najednou se může po vysušení stát, že růže nepůjdou snadno rozebrat.

Sušení růží pomocí silikagelu

Sušení růží pomocí silikageluDalší možností je použití silikagelu – to jsou granulky (znáte třeba z papírových pytlíků, které jsou v krabicích s obuví), které na sebe snadno vázají vzdušnou vlhkost a tím pomáhají procesu sušení. Při tomto způsobu sušení růže umístíme nikoli květem dolů, ale rovně do slekleničky se silikagelem. Granulkami můžeme zasypat také listy. Výsledkem této metody je dokonale usušená růže, která si zachová tvar i barvu.

 

Pomohl vám tento článek?

HODNOCENÍ – Jak se vám líbí článek s návodem na usušení růží:

[Celkem: 4    Průměr: 3.3/5]


Objednat růžena Florea.cz


Spokojení zákazníci

Kytice růží pro dívkuKytice rudých růžíModrá kytice růžíSpokojené obdarované zákazniceNádherná kytice květinRozvážíme pro vás kytice růží

Další fotografie od zákazníků >


Florea - kytice růží pro každou ženu a dívku

Rozvoz květin a růží po celé ČR. Vyberte si i vy svou kytici růží a darujte ji jako krásné překvapení.

Vybrat květinyna Florea.cz

 

Napsat komentář